איטליה: טבעונות בארץ המגף

0

אחת ההנאות הגדולות בטיול בחו"ל, היא הכרת התרבות המקומית. ואיך לא, חלק ניכר מהתרבות מושרש במאכלים המקומיים. אז כיצד מטיילים באיטליה וטועמים תרבות מקומית טבעונית?

איטליה לא ממש ידועה בתור מעוז ידידותי לטבעונים. מלבד האוכל המקומי, שמבוסס בין היתר על גבינות שמנות, חמאה ושומן חזיר, גם האופנה האיטלקית ידועה לשמצה עקב ביסוסה על מוצרי עור. ובכל זאת, אם חשקה נפשכם בטיול באיטליה, אל תוותרו, גם כאן תמצאו מה לאכול אם רק תדעו לבקש זאת נכון.

מה אומרים?

כדי שידעו שאתם טבעונים אמרו למלצר sono vegano ("אני טבעוני"). אולי זה יעזור, אולי לא. אבל זה בטח לא יזיק.

מה אוכלים?

בניגוד למה שנהוג לחשוב, אוכל איטלקי יכול להיות משובח ביותר גם אם מוותרים על החמאה, הפרמזן והשמנת. קודם כל, מנת הדגל של המדינה, הלא היא פסטה, מוגשת בכל מסעדה מקומית גם בווריאציה טבעונית מטבעה – רוטב נפוליטנה שהינו רוטב עגבניות ושמן זית נפלא, רוטב פרימוורה – המכיל שום, ירקות ושמן זית, רוטב אליו אוליו שהוא נהדר ומבוסס על שמן זית, שום ותבלינים.
גם פיצה היא מאכל שאפשר לטבען בקלות. בניגוד למה שמקובל לחשוב, הגבינה היא לא מרכיב קבוע בפיצה האיטלקית הקלאסית, ולכן כל מה שצריך לעשות הוא לבקש פיצה "מארינרה", ותקבלו את הפיצה שלכם ללא גבינה. ואם הבצקים דווקא לא עושים לכם את זה, תוכלו בהחלט להנות ממנת ירקות בדמות אנטי פסטי איטלקי משובח, או מרק מינסטרונה, המבוסס אף הוא על ירקות.
בכל הקשור לקינוח, איטליה מפנקת את הטבעונים במבחר רחב של גלידות סורבה טריות ואיכותיות במיוחד, נסו ולא תתחרטו.

לשים לב:

שהפסטה לא מכילה ביצים, שהרוטב לא מכיל פרמזן, חמאה או חלילה שומן חזיר (האיטלקים אוהבים להוסיף את זה להרבה תבשילים ורטבים).

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?