"אני לא היחיד שוויתר על האידיאולוגיה מסיבות כלכליות"

0

ט', סטודנט טבעוני ופעיל בתא זכויות בעלי חיים באוניברסיטה העברית, החליט שאחד המאבקים החשובים עבור הפצת הטבעונות, הוא הכנסה של מוצרי יסוד טבעונים לפיקוח. "חברים מספרים לי על מכרים שלהם שנרתעים מטבעונות בעיקר מסיבות כלכליות", הוא מסביר

"בגיל 13 צפיתי בסדרה 'כלבוטק' וראיתי תמונות מזוויעות של אפרוחים הנזרקים לפח מאחר והם אינם שימושיים לתעשייה. התמונות המזעזעות גרמו לי לחשוב לראשונה על מקור האוכל שלי והובילו אותי להבין שרוב הצריכה שלי, של המשפחה שלי, ושל החברה שלנו, מבוססת על בעלי חיים שנרצחו ועל מה שאפשר להפיק מהם גם בזמן חייהם וגם לאחר מותם", מסביר ט', פעיל בתא זכויות בעלי חיים באוניברסיטה העברית.
"בשלב זה חלה התמורה בחיי", הוא מצהיר. "ההבנה כי אני שותף לדבר כה נורא גרמה לי להחליט שאני מפסיק לצרוך את ה'מוצרים' הללו, והכוונה למזון, טקסטיל ועוד. אבל מחשבות לחוד ומציאות לחוד: השימוש שלי במוצרי חלב היה גדול, שכן הם מאוד נפוצים בכריכים לבית הספר ובארוחות הבוקר. ידעתי אמנם שניתן להשתמש בחלב סויה, אך משראיתי את מחירו – חשכו עיניי ופשוט ויתרתי. אמרתי לעצמי שאני מאוד רוצה להפסיק להשתמש במוצרי חלב, אך איני יכול להפיל מעמסה כלכלית כה כבדה על ההורים שלי".
אז מה מוביל סטודנט טבעוני לפתוח בעצומה הקוראת להכניס לפיקוח את מוצרי היסוד הטבעונים? מבחינתו של ט', התשובה די ברורה: "לפני כשנתיים וחצי אחי החליט שהוא מעוניין לעבור לטבעונות וביקש מאבינו לקנות חלב סויה. בו במקום הבנתי שיש לי הזדמנות להשלים את המעבר לטבעונות כפי שרציתי, ולכן זה מה שעשיתי. כמובן שכאב לי על כך שההוצאות בעניין גדלו על אף שידעתי כי המחיר הוא מוגזם ומנופח.
"רגשות האשם אשר העיקו עליי מאחר וויתרתי על אידיאולוגיה מסיבה כלכלית ליוו אותי תקופה ארוכה, ולפני כמה חודשים הבנתי שאני לא היחיד שוויתר על האידיאולוגיה מסיבות כלכליות".

מה הכוונה?
"במיוחד כאשר המחירים של מוצרי היסוד הטבעונים אינם קרובים למחיר הייצור שלהם, וזאת בהשוואה ל'מוצרי' חלב, שכן קרובים יותר למחיר ה'ייצור' שלהם עקב הפיקוח עליהם. חקרתי מעט את עניין הפיקוח והחלטתי לפעול. ניסחתי סוג של מכתב לחברי כנסת, בו אני מפרט את הטיעונים המצוינים כיום בניסוח של העצומה. הופתעתי לראות שהתגובות ברובן חיוביות".

המחיר גבוה, ולא בצדק. חלב סויה.

המחיר גבוה, ולא בצדק. חלב סויה.

חלב סויה, טופו וסייטן בפיקוח

בשלב הראשון, בחר ט' להתייחס בעצומה ובמכתביו לחברי הכנסת, לשלושה מוצרי יסוד טבעונים: טופו, חלב סויה וסייטן. "אלו מוצרים שמקומם בחיי הצרכן הטבעוני זהה למקומם של מוצרי יסוד לא טבעונים, שנמצאים בפיקוח", הוא מסביר.
עוד מוסיף ט' כי "ישנם מוצרים רבים נוספים, כמו גבינות טבעוניות רכות וקשות, המקבילות למוצר הלא טבעוני, שאכן נמצא תחת פיקוח. לאחר העמקה במחירים, קשה שלא לראות את ההפרש הגדול ביחס למחירי מוצרי היסוד אשר מצויים בפיקוח המדינה, במיוחד שמחיר הייצור של המוצרים הללו, שאינם מפוקחים, נמוך להערכתי במאות, אם לא אלפי אחוזים ממחיר העלות שלהם בסופרים. לכן, הצעתי היא לכנס ועדה שתבחר את מוצרי היסוד מן הצומח אשר יש להכניסם לפיקוח ממשלתי".

ולמה לדעתך זה לא קרה עד היום?
"העולם מבוסס על אינטרסים כלכליים. הלחץ הפסיכולוגי המופעל על ידי חברות בעלות אינטרסים, המפיצות את ההשפעות החיוביות לכאורה של ה'מוצרים' מן החי, גורם להרבה אנשים לעגן דעות קדומות בנושא ובכך למנוע מהם לחשוב על מעבר לטבעונות. כמו שאמר פעם איינשטיין: 'קל יותר לפרק אטום מאשר לפרק דעה קדומה'".
אז אתה מאמין שזו תופעה נפוצה, שאנשים מוותרים על האידיאולוגיה הזו עקב יוקר המוצרים?
"בהחלט כן, חברים מספרים לי על מכרים שלהם שנרתעים מטבעונות בעיקר מסיבות כלכליות. לדעתי זה מאוד נפוץ. בנוסף, אני חושב שברגע שחלב סויה יהיה בפיקוח ויוזל קרוב למחיר הייצור שלו, עליו לעלות פחות מחלב פרה, ואולי זה יפתח משפחות קשות יום למוצרים טבעונים ויקל גם עליהם את המעבר – בין אם במודע ובין אם לא. אחת המטרות העיקריות של העניין הזה הוא להנגיש את מוצרי היסוד הטבעונים לכולם. זה לא הגיוני ש'מוצרים' מן החי (מוצרי סבל בלקסיקון שלנו), הם סטנדרט בחברה מודרנית".

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?