"אני תמיד חושבת על בעלי החיים"

1

ספיר אסי מקריית מוצקין טבעונית שמונה חודשים בלבד, ובתקופה הקצרה הזו כבר הספיקה "לטבען" את הוריה ואת אחיה הגדול. בעוד שבבקרים היא אקטיביסטית שעומדת ברחובות במחאה על סבלם של בעלי החיים, בערבים היא עומדת על הבמה ומבצעת שירים שכתבה וקאברים

 

ספיר אסי (26) היא מה שנהוג לכנות "טבעונית חדשה". היא הפכה לטבעונית לפני שמונה חודשים בלבד, אולם מאז הספיקה המון. "זה נראה מעט זמן, אבל בשבילי זה היה ממש תהליך", היא מודה, ומוסיפה באותה הנשימה: "התקרבתי לטבעונות עוד יותר מאז שהפכתי לאקטיביסטית והתחלתי להשתתף במחאות והפגנות למען בעלי החיים. אני מנסה לגרום לכולם להסתכל על הסבל של החיות ולא להדחיק אותו. זה נותן לי סיפוק אדיר כי אני מרגישה שאני ממש סוג של שליחה לעולם ומסייעת לחיות. 'טבענתי' כבר את ההורים שלי ואת אחי הגדול, וזו סוגיה שתופסת מקום נרחב מאוד בחיי כרגע".

בכובעה השני, כשהיא לא נעמדת להפגין ברחובות, עומדת אסי על הבמה. "אני כותבת חומר מקורי, עושה קאברים ושרה. חשבתי לאחרונה גם לנסות להיכנס לתכנית ריאליטי כי אני מאמינה שזו יכולה להיות קפיצת דרך בשבילי וחשוב לי לצמוח בעולם של המוזיקה ובעזרת הבמה הזו גם לחשוף את הטבעונות לקהל שלי", היא מסבירה.
בהקשר הזה, היא מוסיפה להדגיש כי שתי אהבותיה הגדולות, לבעלי חיים ולמוזיקה, בהחלט הולכות יד ביד, ומדגישה כי "גם כשאני כותבת שירים, אני תמיד חושבת על בעלי חיים, הרי זה חלק ממני". אסי מוסיפה לציין שהיא לא רואה סיבה שהטבעונות תבריח ממנה קהלים מסוימים, ומסבירה: "אנחנו מנסים לעשות שינוי שהוא לטובה, וזה מחלחל עם הזמן כי אנשים מבינים שזו הדרך היחידה. אני באופן אישי מנסה להביא את הטבעונות בדרך שהיא לא כפייתית ולדעת לאיזה קהל אני פונה ואיך לדבר לכל אחד ככה שהמסר יגיע אליו וישנה אצלו משהו במחשבה".

"התחלתי להרגיש שמשהו לא בסדר"

אל הטבעונות הגיעה אסי כאמור לפני כשמונה חודשים, בעקבות חיבתה לספורט וניסיונה לקיים אורח חיים בריא. "אני מאוד אוהבת כושר, וזה ידוע שכושר ותזונה זה משהו שהולך ביחד. עם הזמן התחלתי להרגיש שמשהו לא בסדר, כי עשיתי ספורט ולא ירדתי במשקל. מהמקום הזה הגעתי לאתגר 22, שם הופכים לטבעונים במהלך 22 ימים וגם מכירים על הדרך חבר'ה נחמדים שעוברים תהליך דומה", היא מסבירה.
"זה היה סוג של צירוף מקרים משעשע, כי ממש במקרה זה קפץ לי בפייסבוק ומשם זה התחיל. האתגר הזה מאוד עזר לי, ותוך כדי התחלתי לחקור את הטבעונות וראיתי הרצאה של גארי יורופסקי, שהוא מדהים. הוא הסביר למה זה חשוב להיות טבעונים גם מבחינה אידיאולוגית וגם בריאותית, ובשורה התחתונה – הוא קנה אותי".

שיתוף ברשתות חברתיות

תגובה אחת

מה דעתך?