אסייתי בג'ירף – מציבים רף גבוה

0

יצאנו לטעום את התפריט הטבעוני של המסעדה האסייתית "גי'רף" ויצאנו די מרוצים. האמת? היינו חוזרים ולו בשביל מרק העדשים הנפלא שהותיר אותנו עם טעם של עוד

על קצה המזלג:

"ג'ירף" היא רשת של מסעדות אסייתיות המונה שבע מסעדות בפריסה ארצית (שלושה סניפים תל אביביים, אחד בהרצליה, בחיפה, ראשון לציון ואפילו אילת). אנחנו דגמנו את מסעדת הדגל של הרשת שברחוב מונטיפיורי 31, תל אביב.

אכלנו:

התפריט הטבעוני מגוון מאוד ומסומן באופן ברור על גבי התפריט, כך שהחלטנו לטעום ממנו ולא לטבען מנות קיימות (אף על פי שהוסבר לנו בחביבות רבה כי הדבר בהחלט אפשרי). למנה ראשונה הזמנו הר גאו טבעוני וקיבלנו שלושה כיסונים מאודים במילוי ירקרק של תרד, כוסברה ובצל ירוק. המנה הייתה טעימה ומרעננת ולא גדולה מדי, כיאה למנה ראשונה. הזמנו גם מאקי צמחוני שהיה טעים אך סטנדרטי. בנוסף, הזמנו את מרק העדשים המפורסם של המסעדה וקיבלנו קערה מופלאה של עדשים בחלב קוקוס בניחוח הודי מעודן. קשה לתאר במילים את המרק הנפלא הזה, אז רק חשוב להבין שאפילו שהגענו למסעדה ביום חם עד מאוד, פשוט לא הצלחנו להפסיק לאכול ממנו, ובמילים אחרות – אל תוותרו עליו. למנה עיקרית הזמנו קארי כרובית. המנה הייתה חריפה וטעימה, והיא הגיעה בליווי בצלצלי שאלוט, על מצע אורז ובליווי סלט מלפפונים שהיה לא רע אבל פחות התחבר לנו עם טעמי המנה.

סלט פירות. צילום: דניאל לילה

סלט פירות. צילום: דניאל לילה

שתינו:

במקום מציעים מגוון רחב של בירות אסיאתיות מיוחדות. אנחנו לא מחובבי הז'אנר כך שהסתפקנו בבירות מקומיות, אבל חובבי הרעיון בוודאי ישמחו ללגום בירה מהמזרח הרחוק, כחלק מהחוויה האסיאתית במסעדה.

בשורה התחתונה:

מלבד העובדה שנהנינו מאוד ממרבית המנות שטעמנו במקום, אהבנו את הפתיחות והגמישות של הצוות בכל הקשור לאופציות לטבען מנות מהתפריט הרגיל, ובאופן כללי, יש במסעדה תחושה שמאוד מנסים לרצות את הקהל הטבעוני גם אם זה אומר לחשוב מחוץ לקופסא. בהחלט שווה ללכת ולבדוק את המנות הטבעוניות, או פשוט לטבען אחת מהמנות בתפריט הרגיל.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?