בדרך לצפון עוצרים בבודהה

1

רשת "בודהה בורגרס" הפכה בשנים האחרונות לשם דבר בעולם המסעדנות הטבעונית, ובצדק. הפעם ניסינו את האחות הקטנה שנולדה לה ביקנעם. בתפריט: שייקים בריאים, נקניקיה טבעונית ואמפנדס אלוהי, וגם חלום של מהנדסת מכונות אחת שהוליד את כל הטוב הזה

בדרך לצפון, עצרנו בפינה טבעונית נסתרת ביקנעם. מדובר כמובן במסעדה הטובה והמוכרת "בודהה בורגרס", שהחלה את דרכה ביהודה הלוי בתל אביב, ומאז התרחבה לסניפים רבים גם מחוץ לעיר הגדולה (יקנעם, כבר אמרנו? ויש אפילו סניף באילת).
המסעדה נמצאת בקניון G, אבל אם הגעתם ולא ראיתם אותה במבט חטוף, אל תטעו לחשוב שהיא לא שם: כיאה לפנינה טבעונית אמיתית, היא חבויה הרחק מן ההמון ונמצאת בחלקו האחורי של הקניון, כך שלא תרגישו את ההמולה מרגע שתתיישבו במסעדה.

על קצה המזלג:

"בודהה בורגרס" ביקנעם מנוהל על ידי הדס קלמנוביץ'. את הרשת הטבעונית הכירה קלמנוביץ' עוד בטרם הייתה טבעונית, ועל כך היא מספרת: "אני ובעלי אכלנו בפעם ראשונה ב'בודהה בורגרס' לפני שמונה שנים. אני הייתי אז אוכלת כל והוא צמחוני. נהנינו מאוד מהשייקים, וגם מהשווארמה הטבעונית והסלטים, וככה באופן טבעי כשהחלטתי לפתוח מסעדה משלי, רציתי שזה יהיה תחת 'בודהה בורגרס'".
קלמנוביץ' נשואה לעמוס ואם לשלושה, ובמקצועה היא בכלל מהנדסת מכונות ולא מסעדנית. אבל כל זה לא מנע ממנה ללכת עם הלב: "חלמתי להקים מסעדה עוד לפני שהייתי טבעונית, זה מעין חלום ישן שלי ואני שמחה שסוף סוף הגשמתי אותו. אני עצמי טבעונית 3 שנים וגם לפני כן התעניינתי מאוד בתזונה ובמזון בריא, כך שפתיחת המסעדה הייתה צעד די טבעי עבורי. זו מסעדה אידיאולוגית, ואנחנו כאן כדי להנגיש את הטבעונות לכולם".

פנינה טבעונית ביקנעם

פנינה טבעונית ביקנעם.

אכלנו:

למנה ראשונה הזמנו אמפנדס סייטן, מנה שהפתיעה אותנו לטובה ומתאימה לחובבי הכיסונים. קיבלנו כיסונים גדולים ונדיבים מחיטה מלאה, ממולאים בסייטן מתובל היטב, ובעיקר התחרטנו על כך שלא הזמנו עוד. למנה עיקרית הזמנו לזניה סייטן, שהייתה מעט עמוסה ו"כבדה" מדי לטעמנו. המנה העיקרית השנייה שהזמנו, נקניקיה בבוריטוס, הייתה לעומת זאת הצלחה גדולה. שמחנו לגלות שהנקניקייה עשויה מחלבון אפונה וסייטן, והבוריטוס עצמו היה ממולא בנדיבות ובנעימות כך שזו מנה שבהחלט היינו מזמינים שוב. אגב, למי שתוהה האם לנקניקייה יש טעם דומה לדבר האמיתי, האמת היא שאנחנו לא ממש זוכרים איזה טעם יש לדבר האמיתי, ובעצם, זה גם לא כל כך משנה.

שתינו:

ניסינו את המלצתה של הדס, בעלת המקום, ולקחנו שייק "חלב חרובים" המכיל: פטרוזיליה (כמו כל השייקים ב"בודהה בורגרס", בכל זאת, קצת בריאות לא מזיקה לאף אחד), אבקת חרובים, בננה, תמרים וחמאת בוטנים. השייק היה אלוהי, על כך אין ויכוח. הדבר היחיד שביאס אותנו היה העובדה שהוא תפס את מקומו של הקינוח ולכן נאלצנו לוותר על מתוק בסיום הארוחה.

בשורה התחתונה:

מתוך ארבע מנות שאכלנו, שלוש היו מוצלחות במיוחד ואהבנו את העובדה שכל הבצקים והמאפים היו מקמח מלא. בינינו, לא קל למסעדה טבעונית מחוץ תל אביב לשרוד, ובעלת המקום אפילו גילתה לנו שחלק ניכר מההזמנות של המסעדה הן של קרניסטים שעובדים במתחם ההייטק הסמוך. אז אם אתם בדרך לצפון, או מתגוררים באזור, באמת שמומלץ לעצור בבודהה לאיזה שייק טוב ותפריט טבעוני מגוון.

 

"בודהה בורגרס", קניון G יקנעם.

שיתוף ברשתות חברתיות

תגובה אחת

  1. נמרוד ב

    הייתי שם ונהנינו מאוד, כל המשפחה כולל כמה שלא טבעונים.. מקווה שטבעוני הצפון יחזקו אותם כדי שלא ייסגר

מה דעתך?