בואו נדבר על זה: מה זה אגר-אגר ומה נעשה איתו?

0

מה זה אגר-אגר ולמה הוא נחוץ? מדובר בחומר גלם שעד שלא עובדים איתו, לא מבינים עד כמה היה חסר לנו במטבח הטבעוני. הוא מהווה תחליף טבעוני לג'לטין, ולמרות החששות, האמת היא שהוא מאוד נוח וקל לתפעול במטבח. עדיין לא השתכנעתם? המתכונים של מורן מ-Vegan hightech mom כבר יעשו את העבודה

 

עוד בימיי כצמחונית, אני זוכרת את הפעם הראשונה שהבנתי שמעדן החלב שלי מכיל עצמות טחונות של דגים. היום, כשאני כבר מודעת הרבה יותר לזוועות שמכניסים לנו למזון, אני מודה שזה כבר לא מפתיע אותי. אבל בזמנו, זה היה גילוי מרעיש שנחרט בזכרוני.

מאז עברו הרבה מים בנהר כמו שנהוג לומר, ומעדני חלב כמו גם שאר מוצריו – כבר מזמן מחוץ לתחום. אבל מה בנוגע לג'לטין, מה יכול להחליף אותו בתפריט הטבעוני? מסתבר שישנו חומר גלם שלא זוכה לקבל מספיק במה, אבל הוא בהחלט ראוי לה. מדובר באגר-אגר, מקריש ומסמיך טבעוני עשוי אצות שמגיע בצורת פתיתים או אבקה, שלמעשה מהווה תחליף טבעוני בכל מתכון בו עושים שימוש בג'לטין.

לשמחתנו, לא רק אנחנו גילינו את האגר-אגר, גם מורן מבלוג המתכונים המוצלח Vegan hightech mom גילתה אותו. למה לשמחתנו אתם שואלים? ובכן, היא הרבה יותר מוכשרת מאיתנו במטבח, והצליחה ליצור מתכונים יצירתיים וממש מגניבים שמבוססים על אגר-אגר, כמו פנינים מסתוריות, פודינג, ואפילו ממתקי גומי טבעוניים ובריאים.

פנינים לקישוט. הצילום באדיבות "Vegan hightech mom"

פנינים לקישוט. הצילום באדיבות "Vegan hightech mom"

למידע נוסף על שימוש באגר-אגר ולעמוד המתכונים של מורן בבלוג Vegan hightech mom – כנסו לכאן: 5 מתכונים המשלבים שימוש יצירתי באגר-אגר

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?