הפלא הצהוב: נפלאות הכורכום

0

כשחושבים על בריאות, בדרך כלל עולה בראשנו תמונה של עלים ירוקים למיניהם, אבל זו לא הדרך היחידה להזין את עצמנו באופן בריא. הנה כמה עובדות שבוודאי לא ידעתם על הפלא הצהוב, הלא הוא כורכום

הכורכום הוא צמח בעל היסטוריה רפואית מרשימה בת כ-5,000 שנה. הוא נפוץ בעיקר ברפואות המסורתיות של הודו, סין, ויטנאם, קוריאה, יפן וברחבי דרום-מזרח אסיה. כיום, רבים מחשיבים אותו ל"פלא הצהוב", כאשר הכוונה היא למעשה לחלק הפעיל שנמצא בו ונקרא כורכומין.
הכורכומין הוא זה שמעניק לכורכום את צבעו המיוחד, וזהו הרכיב הטבעי הנחקר ביותר בעולם עם למעלה מ-4,000 פרסומים מדעיים שונים על פעילותו ותרומתו לבריאות. את הכורכום ניתן לצרוך בדרכים שונות: הן באמצעות תוספי תזונה, והן באמצעים טבעיים: שימוש בשורש עצמו ושילובו בתבשילים ומאכלים שונים, שימוש באבקת הכורכום כתיבול למרקים, אורז ועוד.
שימוש אפקטיבי בכורכום, שנהיה נפוץ ומוכר בשנים האחרונות, הוא בכדי לעכב מנגנונים מתווכי דלקת שונים, שכן הוא בעל ערך רב בטיפול ובמניעה של מחלות דלקתיות קלות וכרוניות, החל מדלקות גרון ועד דלקות מפרקים ודלקות במערכת העיכול. בנוסף לכך, הכורכומין ידוע כבעל פעילות אנטי סרטנית משמעותית ופעילות נוגדת חמצון רבת עוצמה, והוא אף אפקטיבי לסיוע בבעיות במערכת העיכול ובהפחתת דיכאון נפשי. עובדה נוספת ומעניינית שרבים לא מודעים לה, היא כי הכורכומין אף מגן מפני נזקי העישון.
אז רגע לפני שאתם רצים לקנות כורכום, כדאי לדעת שהזמינות של ספיגת הכורכומין דרך המעי מוגבלת. לכן, כאשר מעוניינים להשתמש בסגולותיו של הכורכום לצורך טיפול במחלה או תסמין מסוים ויש צורך בספיגת כמות נכבדת, רצוי לצרוך אותו ביחד עם מזונות המכילים שומן, או לצרוך תוסף תזונה המכיל את החומר הפעיל, כורכומין, באופן מרוכז יותר.

באדיבות שרון קוצר – הרבליסט קליני ומנהל מחקר ופיתוח בחברת "ברא צמחים"

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?