הDור הבא של ויטמין D!

0

עד לאחרונה נהוג היה לחשוב שמספיק לצאת לשמש ולהנות ממנה יפה של ויטמין D, אבל בשנים האחרונות מלבד המודעות הגוברת לסרטן העור, החלה המודעות לספיגה גבוהה וזמינות ביולוגית. כעת, מתחוללת מהפכת מודעות נוספת וחדשה מסוגה, הומאנית הרבה יותר – המודעות למקור מן החי של ויטמין D

 

תאמינו או לא, אבל ויטמין D הוא בעצם הורמון ותפקידו העיקרי הוא למעשה לווסת את חילוף החומרים בגופנו, של הסידן והזרחן ושמירה על רמתם התקינה בדם. עד המאה האחרונה וגילוי הויטמינים, הורמון זה היה מגיע בעיקר מחשיפה לשמש, והיה מיוצר בעור מכולסטרול לאחר חשיפה לקרניים אולטרה-סגוליות (קרני ה-UV). אבל עם מהפכת הבריאות שחלה במהלך המאה האחרונה, הבינו הרופאים כי לא כל אחד סופג באופן טבעי את אותה כמות של ויטמין D מהשמש. יתרה מכך – גם לאנשים שגרים במקומות שטופי שמש, כמו ישראל, בהחלט עשוי להיות מחסור בויטמין D.

הסיבות למחסור בויטמין D בימינו מגוונות – בעלי עור כהה סופגים פחות ויטמין מעור בהיר, מסנני הקרינה וההגנות מהשמש מצמצמות משמעותית את הויטמין המיוצר בדרך זו, כמו כן, עם הגיל, יורדת היכולת של העור לייצר ויטמין D באופן טבעי. כך למשל, היכולת לייצר ויטמין D בעור של אדם בן 70 יורדת בכ-75% לעומת אדם צעיר וכמובן שמיקום גאוגרפי כגון צפון אירופה אל מול אפריקה משחק תפקיד משמעותי במיוחד. כל זאת ועוד, שהרי זה קשה לצרוך ויטמין D ממזון, משום שהוא נמצא באופן טבעי במזונות מועטים בלבד ובכמות מזערית. חלב דל שומן מועשר בויטמין D וכיום מעשירים בויטמין גם חלק ממוצרי החלב.

אז מה עושים? מסתבר שהתעשייה פונה לכבשים.

בשורות מעולות! איזה כיף!

‎Posted by Tal Gilboa on‎ חמישי 16 פברואר 2017

כל מה שלא רציתם לDעת אבל אנחנו חייבים לספר

בשל מחסור גדול באוכלוסיית העולם בויטמין D, מחסור הגורם לבריחת סידן, בעיות מטבוליות ועוד, לכן ההמלצה הגורפת היא ליטול תוספי תזונה של ויטמין D3 המיוצרים בעיקר מן החי. המקור הראשי לויטמין D3  מן החי נמצא בפרוות הכבשים, השני הוא מכבד של דגים. כל היצרנים מבטיחים לנו כי התהליך הומני לחלוטין והכבשים ממש קופצות להתנדב בו, אך האמת לא נעימה כמו צמר רך וזך.

כמה עובדות על הגז –

אז כמו שציינו, כבשים אינן קופצות בשמחה על מנת שהאיכר התמים יגזוז מהן את הצמר שמפריע להן כל כך. ההפך הוא הנכון! הנה העובדות:

  1. על מנת להפיק יותר צמר חוואים פיתחו זן כבשים עמוס קפלים כדי שיהיה יותר צמר לגז. הכבשים סובלות משומן עודף, חום ואף מתות מהחום הכבד.
  2. כדי למנוע "מתקפות זבובים" על הר הקפלים של הכבשה, נוקטים המגדלים שיטת "טיפול-מניעה" מזוויעה: הם משחיתים את עורם של הטלאים הצעירים, כדי להפוך אותם למצולקים ולבלתי מושכים להטלת ביצים. השימוש בשיטה זו ממשיך חרף חרם בינלאומי נגדה!
  3. אוסטרליה, החממה הגדולה לכבשים בעולם, אינה מאפשרת תנאי קיום הומאניים מינימליים למקנה הענקי שבה – 150 מיליון כבשים! מספר עצום שלא מאפשר גידול נאות. לא רק זאת אלא שהיא גם "נפטרת" מעודף כבשים בדרך אכזרית במיוחד – כ-10 מיליון כבשים נטבחות כאשר אין ביקוש לצמרן.
  4. כבשים נגזזות בתחילת האביב והמגדלים לא מחכים לקיץ שיעשה את שלו ויגרום לנשירה טבעית. הגז מתקיים בטרם החלה עדיין העלייה בטמפרטורות, והכבשים הנמצאות בשדה הפתוח סובלות אנושות מהקור שאף גורם למוות של כמיליון מהן בכל שנה. מצבן אף יותר גרוע מאדם הנמצא בתנאים דומים כיוון שטמפרטורת גופן גבוה משל בני אדם והם זקוקות ליותר חום על מנת להתקיים.
  5. ואז הכבשים מגיעות לסככת הגז שם אין רחמים. שכר הגוזזים נקבע פר כבשה מה שגורם לגז מהיר אכזרי ולא הומני ולא פעם הם משתמשים באלימות להרגיע כבשים "סוררות"
  6. מהסככה למנגל – כן, מה ששמעתם. לאחר שכבשה נסחטה כמו לימון והיא לא מפיקה צמר כיאות היא נשלחת אל תעשיית הבשר לסיים את חייה האומללים באכזריות על מנת להיות "רווחית" לבעל החווה.

מהאכזריות הזו מיוצר ויטמין D. אלו התהליכים שלאחריהם מגיע בקבוקון הויטמין אל בית המרקחת ומשם אליכם. האם כך אתם רוצים לשמור על בריאותיכם? תוך סבל של בעלי חיים? אנחנו בטוחים שלא ולכן לאקוסאפ יש את הפתרון המתאים וההומאני לבעיה.

ויטמין D  טבעוני, הומאני וליפזומלי!

אחרי 4 שנים של פיתוח וחיפוש פתרון הומאני לבעיית הויטמין D, באקוסאפ הגיעו לפריצת דרך מדעית – את תמצית שמן ויטמין D3 של אקוסאפ מפיקים מזן של צמח החזזית (Lichen).

חזזיות הן צמחים סימביוטיים אשר מורכבים מפטריות ואצות שהישרדותן תלויה זו בזו. שמן זה מופק מחזזיות הצומחות בטבע תוך שמירה על בית הגידול שלהן והמשכיותן. התמצית מופקת ומזוקקת מחזזיות בתהליך רב-שלבי הכולל הפקה, זיקוק וריכוז. מלבד ההומאניות, לאקוסאפ חשובה גם הזמינות הביולוגית ולכן המשיכו את התהליך עם הטכנולוגיה החדשנית – הטכנולוגיה הליפזומלית!

כל מולקולת ויטמין D נעטפת במעטפת של פוספוליפידים (אבני הבניין של קרום התא בגוף שלנו) וכך נוצרים מבנים כדוריים הנקראים – ליפוזומים. הליפוזום חודר אל תוך התא ומתפרק שם, מה שגורם לזמינות ביולוגית שלא נראתה עד כה. מנגנון ספיגה חדשני זה של הויטמין כמולקולה שומנית הדומה למבנה התא שלנו, מגדיל את הזמינות הביולוגית עד ל-90%!

ויטמין D של אקוסאפ – יותר ספיגה, יותר זמינות ביולוגית , והרבה יותר אנושי.

הכתבה בחסות אקוסאפ. לרכישת ויטמין D3 טבעוני

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?