"חצימחונים": כן על הסויה לבדה

1

קשה למצוא אוכל טבעוני מחוץ לתל אביב? נכון, זה אתגר, אבל מצד שני זה בהחלט אפשרי: בכל יום שישי מגיעה חנה קילמן לקניון "דרורים" הסמוך למושב בני דרור, ומציעה לעוברים ולשבים נתחי סויה דלים בשומן ועשירים בחלבון

את חנה קילמן אני פוגשת ביום שישי בקניון "דרורים" שבשרון. בקצה הקניון, אחרי התבלינים, העוגות, התכשיטים ושלל הדוכנים האחרים, אני מבחינה בקילמן שעומדת לצד הדוכן של "חצימחונים", ומציעה לעוברים טעימות של טורטייה עם ירקות ונתחי סויה מוקפצים. במהלך שהותי ליד הדוכן, אני מבחינה שלא מעט אנשים גם מגיעים במיוחד כדי לקנות מנתחי הסויה היבשים, ולבשל אותם בעצמם בבית. בזמן שחיכיתי שקילמן תתפנה, טעמתי מהטורטייה עם נתחי הסויה, והאמת? הטעם היה נהדר, והידיעה שגם מדובר במוצר בריא, ממש גרמה לי להרגשה של "לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה".

סויה, מה הסיפור?

אז למה בעצם "חצימחונים"? למרות השם, שעשוי להעלות תהיות, מדובר בדוכן טבעוני להלכה. מטרתו של השם היא "שגם מי שצורך בשר אבל מודע לנזקים שנגרמים בשל כך לבריאות, לפחות יחליף פעמיים-שלוש בשבוע את המנה הבשרית בסויה שלנו", מסבירה קילמן, ומוסיפה ש"המוצר הזה מיוצר בפינלנד כבר הרבה שנים. הוא שייך לבחור ישראלי בשם משה מיידן, שהבין את החשיבות שיש לחלבון איכותי והחליט למצוא לכך פתרון. פולי הסויה מגודלים באירופה ובארצות הברית בכדי שלא תהיה עבדות, צריכה הוגנת".
קילמן מציינת ש"מה שמיוחד במוצר הזה הוא כמות החלבון הגבוהה שבו, לצד אחוז אחד בלבד של שומן. בתהליך עצמו מוציאים מפולי הסויה את השמן וטוחנים אותו לאבקה. האבקה עוברת שטיפה מיוחדת ולאחר השטיפה אין בה את הפיטסטרוגן. אין גם גלוטן, כך שזה טוב גם לחולי צליאק".
"מאחר והמוצר כל כך מוצלח לא מוכרים אותו על המדפים. הרי צרכן שעומד מול המדף לא יכול להבין מה ההבדל בין הסויה הזו לסויה אחרת, ומטבע הדברים הוא יבחר במוצר הזול יותר. לכן, המוצר נמכר בדוכנים שלי: בדיזינגוף סנטר בימי חמישי, בקניון דרורים ובקניון רחובות בימי שישי, או בדוכנים שמשה מקיים במסגרת שוק 'מנטה מרקט' במתחם התחנה בתל אביב ובמרכז 'שרונים'. ככה אנחנו יכולים להסביר לצרכן מה בדיוק הוא רוכש ואת היתרון התזונתי המשמעותי", היא מסבירה.

"יום אחד הפסקתי לאכול בשר"

כמו מרבית הטבעונים, גם קילמן הייתה בעברה קרניבורית, ועל המעבר לטבעונות היא מספרת: "אנחנו כל החיים מגדלים בעלי חיים בבית, חתולים וכלבים, אבל אף פעם לא קישרתי בין זה לבין חיות אחרות. זה מוזר לחשוב על זה ככה, אבל באותה המידה שבשבילנו זה מוזר לחשוב שבמקומות אחרים בעולם אוכלים חתול, כי אנחנו מגדלים חתולים בבית, אני בטוחה שיש מקומות שבהם נראה מוזר לא פחות שאנחנו בתרבות המערבית שלנו אוכלים פרות.
"לפני כמה שנים הפסקתי לאכול בשר, ממש ככה סתם, בלי לשים לב", היא מסבירה, ומודה: "מה שהיה מפתיע זה שלא הרגשתי שהבשר חסר לי, וככה בעצם הגעתי לתזונה הטבעונית".
אז המעבר לטבעונות אמנם הגיע אליה בקלות, אבל למכור מזון טבעוני, אפילו לטבעונים, זה כנראה כבר לא כל כך פשוט, ועל כך היא מסבירה: "אני, אפילו שאני טבעונית, אני אומרת בכנות כן? זו קבוצה קשה והם חסרי אמון בכל דבר. מי שמגיע אליי, אני מוכיחה לו מה המוצר הזה שווה, אבל לא כולם מגיעים וזו הבעיה".

שיתוף ברשתות חברתיות

תגובה אחת

  1. חנה טוקר ב

    אני גרה בעתלית, המוצר היה טעים מאד. היכן אפשר לרכוש אותו הכי קרוב.

מה דעתך?