טבעונות בהודו – מדינת האלים וארץ השאנטי

0

עם למעלה מ-20,000 תרמילאים ישראלים הנוהרים לאדמת הודו מדי שנה, כנראה שגם לכם יש אח קטן או חבר קרוב שבדיוק בימים אלה מטייל בהודו. תהיו בטוחים כי למדינה בה הפרה הקדושה היא סמל לפוריות האדמה, יש היצע מדהים של אוכל טבעוני להציע

 

הודו – מדינת האלים וארץ השאנטי. כמה פעמים שמעתם בחייכם על אדם שנסע להודו "כדי למצוא את עצמו" וחזר עם תובנות חדשות ומשנות חיים? הודו מזמן הפכה לחלק מהנוף הישראלי, או שיהיה נכון יותר להגיד שהישראלים כבר הפכו מזמן לחלק מהנוף ההודי. אז מה יש להודו להציע לתרמילאי הטבעוני?

בדרך לחבל לדאק Laddakh

בדרך לחבל לדאק Laddakh

מה אומרים?

למען האמת, דווקא אין צורך להגיד הרבה. רוב ההודים באזורי התיירות אליהם תגיעו דוברים אנגלית ברמה מאוד גבוהה ואפילו חלק גדול מהם דובר עברית מצוינת, כך שלא תהיה לכם בעיה להסביר שאתם טבעונים ולפרט מה אתם אוכלים ומה לא.

 

 

מה אוכלים?

כמעט הכל. התבשילים ההודים נהדרים, ורובם ככולם צמחוניים או טבעוניים. אלו גובי (תבשיל תפוחי אדמה וכרובית), דאל (תבשיל עדשים), סמוסה (כיסוני בצק ממולא בירקות), או צ'אנה מסאלה (תבשיל גרגירי חומוס) המתובלים ברוטב קארי הודי חריף ויגיעו לצד נאן או צ'פאטי (הפיתה ההודית).

רישקש Rishikesh

רישקש Rishikesh

חוץ מזה, כמעט בכל מסעדות התרמילאים תוכלו למצוא המבורגרים צמחוניים, ואפילו מנות ישראליות קלאסיות כמו חומוס ופלאפל (אל תשכחו לאכול ב"דודו פלאפל" בכפר דרמסאלה – המציע הנחה לחיילים במדים).

לשים לב:

שהדאל (תבשיל עדשים) לא מכיל חמאה, לבקש שההמבורגר הצמחוני יהיה בלי ביצים.

 

הכתבה נכתבה על ידי נבו רוזי, מחבר הספר "100 דרכים לאבד את עצמך בהודו" – ספר מסע קומי וקליל שמתרחש ונכתב כולו בהודו. הספר זמין בסניפי צומת ספרים וסטימצקי. לרכישת הספר , לעמוד הפייסבוק של הספר

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?