טבעונית ב"דון פרדו" – מקום טוב באמצע

0

רשת הפיצריות "דון פרדו" השיקה לפני כמה ימים גרסא טבעונית לפיצה שלה, ואנחנו כמובן הלכנו לבדוק במה מדובר. קיבלנו פיצה ענקית מבצק טרי ורוטב נפלא, לצד גבינה טעימה אך מעט דביקה. איזה מזל שרוטב השום המוצלח איזן את כל העניין כך שבסך הכל יצאנו די מרוצים

על קצה המזלג:

פיצה הייתה מאז ומעולם מאכל זמין וטעים וכיום כל פיצרייה שמכבדת את עצמה כבר מציעה חלופה טבעונית. לרשימה הארוכה הצטרפה לאחרונה רשת "דון פרדו" (סניפים בהרצליה, פתח תקווה וקריית אונו), המציעה פיצה טבעונית במחיר זהה לזה של הפיצה הרגילה (אישית – 29.90 ₪, רגילה – 62 ₪ וענקית – 78 ₪). והטעם? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן.

אכלנו:

טעמנו פיצה ענקית עם תוספת בצל סגול (יש כמובן אופציות נוספות כמו זיתים, חצילים, פטריות, תירס ועוד). בזמן ההמתנה נוכחנו לגלות שהפיצה עשויה מבצק טרי שנעשה במקום ממש מול עיני הלקוח, וזה כבר גימיק נחמד. מבחינת הגודל, הפיצה הענקית הייתה באמת ענקית, כזאת שמספיקה בקלות למספר מיטיבי לסת.
במבחן הטעם, חשוב לציין לטובה את הבצק ובמיוחד את הרוטב שהיה מצוין. הגבינה (של "טבע דלי") הייתה טובה בטעמה אבל קיבלה ציון כולל בינוני לטעמנו בגלל המרקם הדביק מעט, מה שלצערנו מאפיין לא מעט פיצות טבעוניות. עם זאת, רוטב השום שקיבלנו לצד הפיצה היה פשוט מעולה ואיזן את כל העניין.

דון פרדו

בצק טרי ורוטב מוצלח, הגבינה קצת פחות. "דון פרדו"

בשורה התחתונה:

בסקאלה שבה "החתול הירוק" בקצה אחד ו"דומינוס" בקצה השני – היינו ממקמים את "דון פרדו" במקום טוב באמצע. עם זאת, רוטב השום הותיר בנו געגועים עזים, כך שללא ספק היינו מזמינים את אותה הפיצה בדיוק גם בפעם הבאה.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?