טופו ביתי? עשה זאת בעצמך

2

יש מי שאומר שמרגע שאוכלים טופו טרי, קשה להתפשר על משהו אחר. מאחר ואנחנו לא אוהבים להאמין למה שאומרים אחרים, החלטנו לבדוק זאת בעצמנו. זר לא יבין זאת, אבל תחושת הניצחון שדבקה בנו למראית גוש הטופו שיצרנו לבד הייתה פשוט נפלאה, ואפילו חיפתה על הליך ההכנה שהיה מעט מייגע. ערכה להכנת טופו ביתי - איך זה בעצם עובד?

 

מי מאיתנו לא מכיר את המצב הזה? קנינו טופו בסופר, אבל כשבאנו לפתוח אותו ולהתחיל לבשל – הופתענו לגלות ריח רע והתבשיל כולו ירד לטמיון. אבל מה אם, נניח, יכולתם להכין לבדכם בבית טופו טרי וביתי? ב"טופו סליקו" מציעים למי שרוצה להכין טופו לבדו, ערכה ביתית להכנת טופו טרי.

יצאנו לבדוק – איך מכינים טופו לבד?

קודם כל, חשוב לציין שלא מדובר בהליך קצרצר. הסבלנות נדרשת בהחלט, וגם כמות הכלים שמתבזבזת לא קטנה, אבל מרגע שטעמנו מה יצא – אנחנו מודים שחרטה לא הייתה שם. בתחילה, הכנו חלב סויה, כלומר השרינו את פולי הסויה ואז טחנו אותם בתוספת מים. בהמשך, בישלנו אותם וסיננו באמצעות חיתול בד. מה שנותר בחיתול נקרא אוקרה, והנוזלים שניגרו מטה – הם חלב הסויה שיהפוך בקרוב לגוש טופו מרהיב. האוקרה היא למעשה פולי הסויה הטחונים שנותרים כתוצר לוואי (אך נפלא) בתהליך ההכנה של טופו או של חלב סויה. כאן כבר מדובר בעולם אחר של מתכונים ורעיונות: האוקרה משמשת להכנת קציצות, המבורגרים ואפילו עוגיות, אבל נשאיר זאת לפעם הבאה.

כעת להליך גיבון הטופו: לאחר הפרדת חלב הסויה מהאוקרה, בישלנו עוד כמה דקות את חלב הסויה. לאחר מכן, המסנו את מלח הגיבון במים ושפכנו עליו את חלב הסויה. המתנו כעשר דקות ובעזרת מצקת הכנסנו את החלב המגובן לקופסת העץ שבערכה, אותה עטפנו מבעוד מועד בחיתול בד יבש. כעת נותר רק להניח חפץ כבד על מכסה הקופסא ולהמתין בסבלנות כרבע שעה לקבלת טופו רך ועד שעה לקבלת טופו קשה יותר. כדאי לדעת שלפי ההוראות שבערכה, היינו אמורים לקבל כחצי קילו טופו, בעודו בפועל קיבלנו כמעט כפליים.
התהליך כולו (מלבד השריית הפולים ללילה) גזל מאיתנו כשעה של עבודה, ובנוסף המתנה לגיבון הסופי של הטופו, פרוצדורה שאורכת כאמור כרבע שעה עד שעה. חשוב להדגיש שההכנה דורשת התעסקות מסוימת ובפעמים הראשונות ייתכן גם לא מעט כאוס במטבח. מצד שני, קשה לשכוח את החיוך הגדול ותחושת הניצחון שדבקה בנו למראית גוש הטופו שיצרנו לבד. כמו שאומרים – זר לא יבין זאת, אבל זו באמת תחושה נפלאה. והטעם, למקרה שתהיתם – שונה מכל טופו שאי פעם יצא לנו לטעום.

ערכה להכנת טופו מבית "טופו סילקו"

ערכה להכנת טופו מבית "טופו סליקו"

בשורה התחתונה

אם החלטתם להיענות לאתגר, בעבור 300 ₪ תוכלו לקבל את הערכה להכנת טופו (תוצרת "טופו סליקו"), אשר כוללת 500 גרם של פולי סויה קנדיים שאינם מהונדסים גנטית כמו גם שלושה סוגי מלחים שונים לגיבון, שני חיתולי בד שיסייעו לכם בתהליך ההכנה. אבל גולת הכותרת היא קופסת עץ אורן בעבודת יד, אשר תסייע לכם בשלב הסופי של ההכנה. בסופו של דבר, חשוב לציין שאפשר אמנם להצליח להכין טופו בבית גם בלי הערכה, אבל אין ספק שהיא תורמת מאוד ומקלה על התהליך. ככלל, הליך הכנת הטופו לא מאוד פשוט ולכן לא מתאים לכל אחד. מצד שני, אם בשביל נשיקות חומוס עמדנו שעתיים ליד התנור, אז למה שלא נקדיש שעה בשביל טופו? אז אם אתם צרכני טופו כבדים ובמקביל גם מקפידים על מזון ביתי ולא מתועש, המלצתנו היא "עשו זאת בעצמכם".

שיתוף ברשתות חברתיות

2 תגובות

  1. מרינה ב

    לא מבינה איך לא חשבו על זה קודם.. מוצר צריכה בסיסי אצלי בבית

מה דעתך?