מה ה-I-CHOC שלך?

0

רק לפני כמה חודשים שמענו לראשונה על "פנדה", מיזם להקמת מפעל שוקולד טבעוני. לא חלף זמן רב וכבר הגיעה לאוזנינו שמועה משמחת: חברת "Choca" הביאה לאחרונה לארץ את המותג "I-choc" – שוקולד טבעוני בארבעה טעמים. אז איך יכולנו שלא לטעום?

 

עד לפני כמה חודשים המונח שוקולד טבעוני התייחס בעיקר לשוקולד מריר במקרה הטוב, וצימקאו במקרה הרע. לפני מספר חודשים הגיעו ייסוריהם של טבעונים רבים לקיצם, עם הבשורה שהקמפיין להקמת מפעל שוקולד טבעוני ("פנדה") הגיע ליעד, כך שהמותג החל בשלבי הייצור.

כיום, חודשים ספורים בלבד מסיום הקמפיין של "פנדה", שבהחלט הוכיח שביקוש לשוקולד טבעוני קיים ועוד איך, כבר נחת אצלנו לאחרונה שוקולד טבעוני חדש היישר מגרמניה. מדובר כמובן בשוקולד "I-choc" שמייבאת לארץ חברת "Choca", והוא מוצע בארבעה טעמים שונים.

לפני שנתחיל בסקירת הטעמים השונים, חשוב לציין שהשוקולד אורגני ומבוסס על חלב אורז, מה גם שהוא אינו מכיל חומרי טעם וריח או מתחלבים (כדוגמת מתחלב על בסיס סויה, שנמצא בהרבה מאכלים טבעוניים). בנוסף, השוקולד מגיע באריזת קרטון ידידותית לסביבה, מה גם שיצרני השוקולד מתחייבים לשלם שכר הוגן לכל הספקים והחקלאים שמולם הם פועלים, כך שמי שרוצה למצוא בשוקולד שלו ערך מוסף נוסף – בהחלט יוכל למצוא אותו.

ים של שוקולד - והכל טבעוני

ים של שוקולד – והכל טבעוני. צילום: ענת לב-טוב

על טעם ועל ריח: ויכוח סוער במערכת

אנחנו מאמינים שלשוקולד צריך להתייחס ברצינות, כי כמו שאומרים (אצלנו במערכת) – "חיים ללא שוקולד אינם חיים". אז לאחר שהתנסינו בארבעת הטעמים, הנה מה שחשבנו עליהם:
התחלנו את הטעימה עם חפיסת ה"וניל לבן". קודם כל, חשוב לציין ששוקולד לבן בהחלט יכול להמיס את ליבנו, והוא אכן המיס. אמנם טעמנו מימינו (בימי קדם הטבעונות) שוקולדים לבנים מעט יותר מוצלחים, אבל הלבן של I-choc בהחלט מספק את הסחורה ויותר מכך, במיוחד עבור חובבי הז'אנר. הטעם הבא שבדקנו הוא "קראנץ' נוגט". בקצרה, נותרנו ללא מילים. בפירוט – לא רק שזה השוקולד הטבעוני הכי טעים שאכלנו, זה השוקולד הכי טעים שאכלנו אי פעם, והוא מזכיר בטעמו את שוקולד "רוזמרי" האגדי. חובבי הנוגט יתמוגגו ממנו, ומבחינתנו מדובר במוצר "מטבען" אידיאלי שצריך להיות בכל milkout או אירוע שמנסה להוכיח שאפשר להסתדר היטב ללא מוצרי חלב. החפיסה הבאה הייתה "שקדים ותפוזים". האמת? פחות אהבנו. קודם כל, אנחנו פחות בעניין של שוקולד עם פירות, משום מה זה לא מסתדר לנו ביחד. בנוסף, התפוז נתקע לנו בשיניים וזה היה די מציק. בשורה התחתונה, לטעמנו זה טעם שמתאים לחובבי הז'אנר בלבד. את סבב הטעימות סיימנו עם חפיסת "עוגיות קקאו", ולפתע פרץ במערכת ויכוח סוער – איזה טעם מוכתר למנצח, העוגיות או הנוגט? הנוגט אמנם ניצח בפער קטן, אבל חובבי שוקולד איכותי, בהחלט יתמוגגו מטעם העוגיות, שמזכיר שוקולדים עשירים המכילים אחוזי קקאו גבוהים במיוחד.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?