נותנים ברול

0

מה משותף לאננס, בוטנים, שעועית ירוקה וקוקוס קלוי? כולם נמצאים ברולים שמציעים בסושייה הטבעונית הראשונה בארץ "The Green Roll". מה לא תמצאו שם? דגים כמובן. יצאנו לטעום וחזרנו מרוצים מהרעיון, מהביצוע, ובעיקר מהתעוזה

למה בעצם צריך סושייה טבעונית? האמת, עד שלא הגענו ל-"The Green Roll" גם לנו לא ממש הייתה תשובה טובה. הרי כמעט בכל סושייה יש וריאציות צמחוניות וטבעוניות, פשוט מוציאים את הדג ובזה כל העניין מסתכם, ככה לפחות חשבנו. אבל עם ההגעה לסושייה הטבעונית הראשונה בארץ, הבנו שזה לא ממש מדויק. חומרי הגלם המפתיעים שהתגלו במנות, לצד הכנה מוקפדת ושירות אדיב, הפכו את חווית האכילה במסעדה לשונה לחלוטין מכל סושייה אחרת בה סעדנו עד כה.

על קצה המזלג:

את הרעיון להקמת סושייה טבעונית, יזם איציק שלם, שגם הצליח להפוך את המחשבה למציאות והקים לפני מספר חודשים את "The Green Roll". "חשבתי לפתוח מסעדה, למרות שאני לא מתחום המזון, ומהר מאוד הגיע הרעיון לפתוח סושי טבעוני, כי הבנתי שאין סושי לטבעונים בארץ, ובכלל, בכל המזרח התיכון", מסביר שלם.
המסעדה ממוקמת ברחוב מונטיפיורי, והעיצוב שלה מסגיר את מה שעומד מאחוריה – חיבור אמיתי לטבע, לירקות ולחומרי גלם ייחודיים. מה שמפתיע לגלות, הוא שהסושייה הטבעונית הפכה מהר מאוד למוקד עלייה לרגל לקהל יעד נוסף מלבד טבעונים: נשים בהיריון, שכידוע צריכות להימנע מצריכת דגים חיים. "יש פה כ-40% טבעונים, 40% ואפילו יותר נשים בהריון, והיתר הם מכלל האוכלוסייה. זה קטע העניין הזה עם נשים בהיריון, יש ערבים שמי שנכנס למסעדה יכול למצוא בכל שולחן אישה הריונית אחרת, וזה לא משהו שחשבתי עליו בכלל כשפתחתי את המסעדה".
שלם מוסיף לספר שאת התפריט הוא בנה בעצמו, ובהקשר לחומרי הגלם המקוריים והנועזים המשולבים בתפריט, הוא מסביר ש"הכל מהראש", ומודה שהיו גם ניסיונות שלא נכנסו לבסוף לתפריט. "בהתחלה עשינו סושי עם אורז מלא, אבל זה פשוט לא הלך. מאוד רציתי שזה יהיה בתפריט, בגלל הערך המוסף הבריאותי, אבל בכל יום היינו זורקים שני קילו אורז לפח, אז החלטנו לרדת מהרעיון. כנראה שבדברים מסוימים אנשים בכל מעדיפים את המסורתי".

צבעוני ומקורי. צילום: יואב בן דב

צבעוני ומקורי. צילום: יואב בן דב

אכלנו:

הרול הראשון שהזמנו היה פוטומאקי Multicolor, שכולל בטטה, אבוקדו, מלפפון, גזר וחסה. הרול היה טעים מאוד, הטריות הורגשה ואהבנו את ההגשה שהייתה אסתטית וצבעונית. אחר כך הזמנו גם רול I/O (האורז מבחוץ) Mushroom, וקיבלנו רול בצורת משולש, מה שהפתיע אותנו, בכל זאת, עוד לא יצא לנו לראות סושי שלא מגיע בצורה מעוגלת. בכל אופן, הרול הזה היה גולת הכותרת מבחינתנו. הוא כלל שיטאקה, טופו, בוטנים וציפוי של קוקוס קלוי. מה נגיד? הופתענו מאוד, ולטובה. קודם כל, בדרך כלל שיטאקה בסושיות מגיעה ספוגה בטעם חזק של טריאקי, מה שאנחנו לא ממש אוהבים. פה הפטרייה הגיעה בטעם מעודן הרבה יותר, והשילוב עם הקוקוס והבוטנים היה מעניין ומקורי. אגב, כל הרולים מוגשים עם ספייסי מיונז טבעוני, על בסיס סויה, ואנחנו מבטיחים לכם שלא תתאכזבו מהטעם שלו, ולו לרגע.

בשורה התחתונה:

קודם כל, איפה עוד תוכלו למצוא ספייסי מיונז טבעוני? וגם בלי קשר, זה בהחלט מקום ששווה להגיע אליו. אם אתם אוהבים להתנסות בטעמים חדשים, אנחנו ממליצים בפה מלא על רול ה-Mushroom המקורי והמפתיע.

"The Green Roll", מונטיפיורי 30 תל אביב.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?