ספר חדש: תזונה לתינוק הטבעוני

0

נטלי שוינקלשטיין מוכרת לאימהות ואבות רבים מקבוצת הפייסבוק שהקימה "טבעונות ובריאות בהנחיית הנטורופתית נטלי שוינקלשטיין". לאחרונה, השיקה ספר ראשון בנושא תזונה בריאה לתינוק הטבעוני. בראיון אישי היא מספרת במה טועה הרפואה הקונבנציונאלית, כיצד טיבענה את המשפחה, וגם נותנת על הדרך כמה טיפים להורים

 

"ללימודי הנטורופתיה הגעתי אחרי שאמרתי לעצמי שאם אני כבר מדריכה אנשים ומטפלת בהם, זה צריך להיות מבוסס. אני הפכתי לצמחונית לפני שמונה שנים וטבעונית שנה לאחר מכן ומאז אני מדריכה משפחות לאורח חיים בריא ותזונה טבעונית מאוזנת, כאשר את שני ילדיי גידלתי כטבעונים כבר משלב ההיריון", כך מספרת נטלי שוינקלשטיין, שעוסקת בנטורופתיה טבעית.
שוינקלשטיין מתמחה בנושא של תוספי תזונה, רפואה טבעית והרכבת תכשירים טבעיים, מה שהוביל אותה לעסוק במהלך השנים לא מעט בעניינים כמו מחלות חורף ומחלות זיהומיות בקרב ילדים וגם במחלות כרוניות של מערכת העיכול, סרטן, מחלות לב וסוכרת ועוד, כל זאת "בעזרת תזונה טבעונית, שהיא הכוח הגדול ביותר", כך לדבריה. עוד מציינת שוינקלשטיין כי "תזונה מהצומח היא הדרך הנכונה לשיפור הבריאות, ואת זה הבנתי אחרי שקראתי אינספור מחקרים מעמיקים והבנתי שמזון מן החי מאוד מאוד מזיק.
"מאז הפכתי את כל מי שסביבי לטבעוני: הילדים כמובן, בעלי וההורים שלי ואפילו סבתי אוכלת בעיקר טבעוני וזה שיפר מאוד את הבריאות שלה.זה מאוד שימח אותי כי בעלי היה מעשן וגם נאלץ לקחת תרופות להורדת כולסטרול וטריגליצרידים, ואחרי המעבר לטבעונות הכל התאזן, בלי תרופות ובלי שום דבר וזה הדבר שאני הכי מתרגשת ממנו בכל התהליך הזה שעברנו יחד".

צילום: שירן כרמל

צילום: שירן כרמל

"אני לא התייעצתי עם אף אחד בזמן ההיריון"

שוינקלשטיין מוכרת לאימהות רבות (וגם לכמה אבות) מקבוצת הפייסבוק שהקימה "טבעונות ובריאות בהנחיית הנטורופתית נטלי שוינקלשטיין", בה היא מייעצת ומשיבה לשאלות בכל הנוגע לבריאות ולתזונה. לאחר שהבחינה כי הקבוצה הפכה להיות פעילה במיוחד (כמעט 4,500 משתמשים), החליטה לחלוק את הידע שלה בדרך נוספת, והוציאה לאחרונה את הספר "סוד תזונת התינוק הטבעוני".
"זה ספר ראשון וההתרגשות גדולה. עבדתי עליו שנתיים ועברתי איתו הרבה, כמו היריון ארוך מאוד, היריון של פילה", היא מוסיפה בהלצה. עוד מציינת שוינקלשטיין כי "זה הנושא שהכי קרוב אליי ליומיום כי אני מגדלת שני ילדים, הגדול בן חמש והקטנה בת שנתיים, והגישה שלי היא תמיד שכל מה שאני מדריכה וממליצה זה דברים שהתנסיתי בהם בעצמי. הרעיון הוא שכל שאלה שעולה במהלך גידול ילדים – הספר נותן לה מענה, ולכן הוא גם מכיל 80 מתכוני בית שאת כולם כמובן ניסיתי הרבה מאוד פעמים בעצמי, כך שילדיי הם מבחינתי ההוכחה שכל מה שכתוב בספר הוא מדויק".
לך היה עם מי להתייעץ בזמן ההיריון?
"לא, אני לא התייעצתי עם אף אחד בזמן ההיריון אבל כמובן שזו גם הסיבה שאני לא הולכת לרופאים, אלא רק כדי לבקש בדיקות דם תקופתיות. לראייתי, לרופאים אין כל כך מה לתרום לי כי למען האמת אני לא מאמינה בגישה שלהם ואני לא חושבת שהם כל כך מבינים באורח חיים בריא ותזונה. הם לא מטפלים כיום בבריאות אלא דואגים להשאיר את החולים חולים לאורך זמן, כדי שימשיכו לקחת תרופות. למטופלים שלי אני כמובן לא אומרת לא ללכת לרופא, זו ההחלטה שלהם. מה שכן, המטרה שלי היא ללוות משפחות לאורח חיים בריא ככל הניתן שמכיל כמה שפחות כימיקלים".
עוד מציינת שוינקלשטיין כי "אני מאמינה בהתאמה אישית ולא בהדרכה שמתאימה לכולם, כי פשוט אין דבר כזה, כל אדם הוא שונה וכך גם כל תינוק. אני מאמינה בגישה שונה מהגישה הקונבנציונאלית, לפיה אסור לתת דגנים מלאים לתינוקות או שיש לקחת ברזל בשנה הראשונה, ועוד כל מיני המלצות שהרבה הורים מיישמים כי פשוט זו ההנחיה הכללית, אבל הן אינן מבוססות על שום דבר הגיוני בריאותי".

כמה טיפים של שוינקלשטיין להורים

1. חקרו ולימדו כל נושא לפני שתיישמו אותו על תינוקכם. לא כל המלצה ברפואה הקונבנציונאלית היא כזו שבהכרח נכונה לבריאות תינוקכם, אלא יותר "כיסוי" כללי.
2. תאמינו במכלול שהטבע יצר והעניק לנו. מזון שלם בצורתו הטבעית הוא הכי נכון לגוף האנושי ולא יכול לגרום לנזקים. לא נועדנו למזון מלוטש ומעובד.
3. תדאגו לגוון את התפריט של תינוקכם, ולמדו אילו מאכלים צריכים להיות בו על מנת שלא יחסר לו שום מרכיב חיוני.
4. תדאגו לבדיקות דם והקשבה לתסמינים שבגוף. הוא מאותת לנו כל הזמן, ואם יש בעיה ניתן להבחין בה לרוב משלבים מאד מוקדמים שניתן לטפל יחסית בקלות. למשל: חוסרים תזונתיים שונים יכולים להתבטא בחולשה חיסונית, בבריאות העור, כמות היציאות ומרקמן/צבען, ריח מהגוף, כאבים וכן הלאה.
5. אם אינכם בטוחים במה שאתם עושים, התייעצו עם איש/ת מקצוע שמבינ/ה בתחום.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?