קח מיץ ותהיה לי בריא

0

אורח החיים האינטנסיבי שאנו מנהלים, בשילוב עם נזקי הסביבה, מוביל להצטברות בלתי נמנעת של רעלים בגוף. הם נמצאים בכל מקום: במזון שלנו, במי השתייה ואפילו באוויר שאנחנו נושמים. אומינה קדמי, שסבלה במשך שנים מבעיות קשות במערכת העיכול ולא מצאה את המרפא המיוחל ברפואה הקונבנציונאלית, מצאה את התשובה דווקא בכפר קטן בקוסטה ריקה, שם למדה כיצד לנקות את הגוף מרעלים ואימצה אורח חיים טבעוני ובריא המבוסס על Raw food ומזונות על

 

"אצלי התזונה הטבעונית הגיעה מתוך הגילוי של היצירתיות והיופי שיש ב-Raw food", מסבירה אומינה קדמי, יועצת בריאות הוליסטית ותזונה אינטגרטיבית. "במשך שבע שנים סבלתי מבעיות עיכול וכמעט שלא הצלחתי לעכל מזון. באותה תקופה הגעתי לקוסטה ריקה, לכפר אקולוגי בשם פאצ'אמא שם התגוררתי במשך תשע שנים ביחד עם בעלי קורי. כשהגעתי לשם עשיתי לראשונה ניקוי רעלים, ובהמשך שיניתי את התזונה כולה כי חיינו שם בקהילה רוחנית שלקחה החלטה לא לאכול חיות, מוצרי חלב, קפה וסוכר. זה הפתיע אותי, אבל לרגע זה לא הרגיש כאילו אני צריכה להחסיר ממני משהו כי העולם החדש הזה כל כך מילא אותי שזה פשוט נעשה קל, ככה בטבעיות".
עוד מוסיפה קדמי לציין כי "בשר במילא לא אכלתי כבר שנים לפני כן, אבל דגים אכלתי עד אז ולשמחתי גיליתי שככל שהוספתי יותר ספירולינה ומזונות על כמו גוג'י ברי, מאקה, מורינגה וקקאו לתפריט שלי, לא היה לי צורך בזה, כי הם כולם עשירים בחלבון. הוקסמתי מהסיפור הזה ופשוט התחלתי להרגיש טוב יותר וככה הבנתי שאני טבעונית, לא מתוך איזו החלטה אלא פשוט כי זה נשר לי מהחיים".

אם בא לך קולה – תשתה

מבחינתה של קדמי, השינוי שערכה בחייה לא הסתכם רק לניקוי רעלים וגם לא רק לשינוי התזונה, אלא במעבר לחיים רגועים יותר וחיבור לטבע. באותה התקופה, התגוררה כאמור קדמי בקוסטה ריקה. בעוד בעלה, קורי ניהל את הכפר בו התגוררו, עסקה קדמי בהקמת מרכז להתנקות והבראה, אליו הגיעו אנשי מכל רחבי העולם. "השינוי התזונתי בשילוב עם ניקוי הרעלים עשה לי המון טוב וזה הוביל אותי לרצון לעזור גם לאחרים ולפתח תכנית ניקוי המבוססת של שילוב של יוגה, מיצי ירקות ומזונות על, צמחי מרפא, חוקנים וכמובן חינוך לתזונה נכונה, שהוא הבסיס לכל".
עם זאת, קדמי מדגישה שכמו בכל דבר בחיים, גם בכל הקשור לתזונה ולאורח חיים בריא, צריך לדעת לאזן. "אני מעודדת אכילה בריאה, אבל אם אתה יוצא עם חברים ופתאום בא לך מאוד לשתות עם כל החבר'ה קולה, אתה צריך לעשות את זה", היא מצהירה. "המוטו שלי הוא לא בקיצוניות אלא בהקשבה לצרכים, כי אנחנו חיים בסביבה מודרנית ולכן תמיד יהיו פיתויים".

קדמי

קדמי

ניקוי רעלים אורבני? יש חיה כזו

לפני שנתיים, שבה קדמי לארץ והחלה להציע סדנאות ניקוי רעלים במספר פורמטים. בין היתר, היא מציעה סדנא אורבנית במטרה לקרב גם את הקהל העירוני שחי חיים עמוסים ורווי מתח, להצטרף להליך הניקוי: "עד לאחרונה הייתי עושה את הסדנאות מחוץ לעיר, אבל הבנתי עם הזמן שהרעלים הם דווקא בדרך כלל בעיר ולכן צריך להגיע לשם. לכן, אני עושה פעם בחודש סדנא לניקוי רעלים, שהם הבסיס לכל המערכות: לנקות את הדם, לחזק את מערכת החיסון וגם לתת דף חלק למי שרוצה לשדרג את התזונה שלו". במסגרת הסדנא, מציעה קדמי למשתתפים להכין את גופם במשך כשבוע, ואז לקיים צום מיצים במשך שלושה ימים.
למי שמעוניין להמשיך בשגרת החיים מבלי לעצור הכל לטובת סדנת ניקוי, ישנה אפשרות גם לבחור בסדנא עצמאית שניתן לקיים לבד בבית. "חשוב לי להנגיש את מה שלמדתי ושכולם יוכלו לעשות זאת, גם מי שמרגיש שאין לו הרבה זמן או כסף להשקיע בתהליך. לכן, אני מציעה גם תכנית חינמית שכל אחד יכול לעשות לבד. מי שבכל זאת זקוק לסיוע וליווי, יש גם תכנית שבמסגרתה אני שולחת אבקות של מזונות על וניתן גם לצפות בסרטונים והרצאות שלי באינטרנט, כל אחד בזמנו הפנוי, במקום לשמוע הכל במרוכז במהלך הסדנא. למי שממש מתעצל, יש גם תכנית של מיצים עד הבית שמקבלים כל בוקר צידנית עם שליח".
בין משתתפי הסדנאות של קדמי, נמנים גם לא מעט מפורסמים. כך למשל שי אביבי, שהשתתף לאחרונה בתכנית "מאסטר שף" עבר גם הוא ניקוי רעלים אצלה. בנוסף, גם הזמרת מירי מסיקה היא לקוחה נאמנה של קדמי, ולגביה מציינת קדמי בגאווה: "מירי נמצאת בתחילת דרכה בניקוי רעלים, אבל אני צופה לה עתיד מזהיר".

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?