שלום עולמי OUT, טבעונות ובריאות IN

0

אורטל מנצ'ובסקי (22) התמודדה בתחרות מלכת היופי 2015 והביאה עימה לתחרות ערכים מעודכנים לשנת 2015: "שלום עולמי זה פאסה, אבל היה חשוב לי לקדם ערכים של טבעונות ואכילה בריאה". אמש התבשרה מנצ'ובסקי כי לא עלתה לרביעיית הגמר, אבל זה לא עוצר בעדה: "את האהבה והחשיפה הגדולה קיבלתי וחסר למי שינסה לנחם אותי", כך כתבה בפוסט בפייסבוק

 

אורטל מנצ'ובסקי (22) מתגוררת בכפר סבא עם שני הוריה ואחיה הקטנים ועד אתמול היא התמודדה בתחרות מלכת היופי 2015. "היו שלושה ימים של אטרף, הייתי כל היום רק עם ההצבעות האלה – לגייס ולגייס קולות. אני חייבת להודות שתמכו בי המון אנשים וזה מאוד הפתיע אותי, בין היתר גם הרבה מאוד טבעונים. אתמול בלילה הודיעו מי רביעיית הגמר ואני לא בתוכה, אבל הכל בסדר כי מבחינתי זו רק ההתחלה".
במהלך שיחתנו על מלכות יופי ומה הן אמורות לייצג בשנת 2015, מנצ'ובסקי מציינת כי "שלום עולמי זה כבר פאסה, אבל היה חשוב לי לקדם בתחרות ערכים של טבעונות ואכילה בריאה, שנערות לא יהיו אובססיביות למשקל שלהן. חשוב לי שנערות ידעו שצריך להראות קצת יותר נשיות ושלא צריך להיות מקל כדי להיות יפה. אני אחת שאוכלת ואוהבת לאכול ואני בחורה בריאה מה שנקרא", מציינת מנצ'ובסקי ומתגלגלת מצחוק. "אני פשוט לא הגעתי לתחרות מהעולם הזה, אף פעם לא הייתי בסוכנות דוגמניות או משהו כזה והייתי צריכה לשמור על המשקל. אני אוכלת בריא אבל בחיים אני לא ארעיב את עצמי כדי להיות רזה יותר".
איך הגעת לתחרות?
"תמיד הייתה את השאלה של 'למה את לא הולכת, הרי את 1.82 אז אם לא שחקנית כדורסל, לפחות דוגמנות', וגם מגיל קטן היו אומרים לי שיש לי אופי של מלכת יופי. בתקופת הצבא, היו צוחקים עליי בנושא בבסיס כל הזמן ושמים לי סרטים מאולתרים של מלכת יופי, לפעמים אפילו סרטים שהכינו משקיות זבל.
"יום אחד חברה מהצבא החליטה לרשום אותי ואני החלטתי אחרי שנים רבות להתייצב ולנסות. עד אז אף פעם לא היה לי גם את האומץ והייתי נערה חסרת ביטחון. הייתי בטוחה שידיחו אותי כבר בהתחלה, אבל עם הזמן ראיתי שאני עוברת הרבה שלבים והחלטתי לעשות את זה בשביל סבתא שלי, שהייתה המעריצה הכי גדולה שלי וכל שנה אמרה שאני צריכה להיות שם. היא נפטרה בשנה שעברה ולכן ההתמודדות הייתה מבחינתי סגירת מעגל".

מנצ'ובסקי. צילום: ששון משה

מנצ'ובסקי. צילום: ששון משה

"ראיתי 'האח הגדול' וטל גלבוע דיברה כל הזמן על טבעונות"

"אף פעם לא אהבתי בשר ולא היה לי את הדחף הזה של 'אני חייבת סטייק', לא הגדרתי את עצמי כצמחונית אבל לא הייתי אוכלת בשר כמעט, אולי פעם בכמה חודשים וגם זה כטובה לאמא שלי שדאגה שלא יהיה לי ברזל", מסבירה מנצ'ובסקי, ומוסיפה לציין כי "זה תמיד לא עשה לי טוב מבחינה בריאותית ואז ראיתי את 'האח הגדול' וטל גלבוע דיברה כל הזמן על טבעונות, אז רציתי לראות מה כל כך כואב לה. התחלתי לראות סרטונים וככה גיליתי מה זה טבעונות, מה זה אומר ולמה להיות טבעוני. זה היה סתם, פשוט כי רציתי לראות על מה הבחורה מדברת".
גם דברי חלב לא היו מאכל מועדף מבחינתה של מנצ'ובסקי, שכן הללו גרמו לה לבעיות עיכול מאז ומתמיד. "הייתי חושבת פעמיים לפני שצרכתי דברי חלב וכשהתחלתי להפחית בהם ולראות שמבחינה בריאותית הרבה יותר טוב לי. המשכתי להוריד עד שראיתי שנהייתי טבעונית. זה לא שקמתי בוקר אחד ואמרתי 'אני רוצה להיות טבעונית', זה תהליכים שחלחלו בי וזה גרם לי להרגיש מצוין, בלי העייפות שהייתה לי קודם ובלי כל הבעיות עיכול.
"ראיתי גם שהגוף נהיה יותר חזק ובריא וזה גרם לי להרגיש טוב גם מבחינה בריאותית וגם להרגיש טוב עם עצמי מבחינה אידיאולוגית, כי זה כיף לדעת שאת לא עושה רע ואוכלת משהו שלא התעללו בו או הרגו אותו. אני כמובן מנסה לעורר מודעות טבעונית גם בקרב הסביבה שלי, בין היתר להכין למשפחה שלי אוכל טבעוני ולהראות שזה טעים והכל בסדר ויש מה לאכול. אבא שלי אפילו התחיל תהליך שמטרתו להפסיק לצרוך בשר, אז אני משתדלת להכין לו טופו וסייטן".

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?