5 סיבות טובות להיות טבעוני

0

אותנו לא צריך לשכנע שכדאי להיות טבעוני, אבל יש מי שעדיין לא השתכנעו ובדיוק בשביל אותם המתלבטים נולד המדריך הבא – 5 סיבות טובות להיות טבעוני

 

הטבעונות היא כבר מזמן לא טרנד חולף, אלא אורח חיים בריא יותר אשר מתחשב בסביבה ובבעלי החיים. עדיין מתלבטים? אז הנה כמה סיבות טובות לקיים אורח חיים טבעוני:

1. טבעונים בריאים יותר

הימנעות ממזונות מהחי מקדמת אורח חיים בריא יותר, נטול כולסטרול וללא אנטיביוטיקה, סלמונלה ושאר חיידקים מזיקים. מנגד, אכילה של פירות וירקות לצד דגנים מלאים, קטניות ושמנים טבעיים מסייעת בשמירה על הגוף. אפילו חברות הביטוח הפנימו את זה וחלקן מציעות כיום ביטוח חיים מוזל לצמחונים וטבעונים.

2. זה בריא גם לנפש

מלבד העובדה שטבעונות עושה טוב לגוף (ואת זה גם הוכיחו מחקרים רבים), טבעונות עושה טוב גם לנפש. לדעתי שאיננו לוקחים חלק בתעשיית הניצול האכזרית מזכך את הנפש ומסייע לנו להיות אנשים טובים יותר ולקדם אג'נדה חשובה מאין כמותה.

3. לא תהיו עייפים

בניגוד לסטיגמה שטבעונים הם חיוורים ועייפים כל הזמן – ההפך הוא הנכון. לאחר אכילת ארוחה בשרית דשנה הגוף עייף מאוד ומבקש מאיתנו מנוחה. מנגד, אכילה של מזונות מן הצומח דווקא מעלה את מפלס האנרגיה, תורמת להרגשה חיונית ומאפשרת להמשיך את היום באנרגיות גבוהות.

4. שומרים על הסביבה

ממחזרים עיתונים, בקבוקים ומה לא? יופי, אבל זה ממש לא מספיק! מחקרים רבים הראו שאורח חיים טבעוני דורש שטחי גידול מצומצמים יותר בהשוואה לשטחי הגידול הנדרשים לתעשיית המזון מן החי. בנוסף, זיהום האוויר שנגרם בעקבות ייצור מזון מן החי הוא עצום, ומהווה גורם מרכזי בזיהום כדור הארץ כולו. טבעונות לא רק מצילה את הגוף שלנו, היא מצילה גם את כדור הארץ ואת הסביבה.

5. למה לא?

אם אתם עדיין סקפטיים לנוכח ארבע הסיבות שמופיעות למעלה (ואגב, יש עוד רבות נוספות), מה אכפת לכם לנסות? לא מאמינים שתרגישו קלילים יותר, בריאים יותר ושמחים יותר? נסו במשך כמה שבועות אורח חיים טבעוני, וככה תדעו הכי טוב מה עובד בשבילכם. אפשרות נוספת היא להירשם לאתגר 22, שם תתנסו בטבעונות במשך 22 יום ואף תקבלו ייעוץ, הכוונה ותמיכה ללא עלות.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?