הטבעונית של "דון פרדו" מתחדשת בגבינת משו-משו

0

לפני חצי שנה השיקה רשת הפיצריות "דון פרדו" פיצה טבעונית. בזמנו, יצאנו לטעום וחזרנו מרוצים מהפיצה, אבל קצת פחות מרוצים מהגבינה. לאחרונה השיקה הרשת פיצה טבעונית בגרסתה המשודרגת: עם גבינה של חברת משו-משו. יצאנו לטעום וחזרנו די מרוצים מהשינוי המרענן, אבל זה עדיין לא ממש שם

 

על קצה המזלג:

כזכור, לפני חצי שנה השיקה רשת הפיצריות "דון פרדו" (סניפים בהרצליה, פתח תקווה וקריית אונו) את גרסתה לפיצה טבעונית. מחירה של הפיצה הטבעונית זהה למחירה של הפיצה הרגילה (אישית – 29.90 ₪, רגילה – 62 ₪ וענקית – 78 ₪). בזמנו, עשינו מבחן טעימה שהסתכם בפיצה מצוינת, גבינה די דביקה ורוטב שום מעולה. מאחר ולאחרונה שינתה הרשת את הגבינה של הפיצה הטבעונית, יצאנו לבדוק האם אכן חל שיפור.

אכלנו:

פיצה רגילה עם תוספות. גם הפעם הפיצה הייתה מצוינת, הבצק היה דק ופריך ורוטב השום נשאר השוס של המנה. ומה לגבי הגבינה? הגבינה החדשה בה משתמשים היא של חברת משו-משו, שהשיקה בחודשים האחרונים ליין נרחב של גבינות טבעוניות, צהובות ומלוחות. השינוי בגבינה בהחלט הורגש והיא נדבקת הרבה פחות לעומת קודמתה בתפקיד.

בשורה התחתונה:

גם בעבר חשבנו שהפיצה של דון פרדו לא רעה בכלל ולטעמנו המרקם החדש משופר בהחלט. ובכל זאת, גבינת קשיו כמו זו בה משתמשים ב"חתול הירוק" בהחלט עושה לנו את זה יותר, אבל אין ספק שבתור טבעונית מחוץ לכותלי תל אביב היא אופציה לא רעה בכלל. בנוסף, ברשת מצהירים שנעשית הפרדה בין הפיצה הטבעונית ליתר הפיצות במשך תהליך ההכנה, כך שהיא מתאימה גם לרגישים ללקטוז ולחלב.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?