הכי יפה טבעי

0

כיום כולנו יודעים שהגוף שלנו מוזן לא רק במה שאנחנו מאכילים אותו, אלא גם במה שאנחנו מורחים עליו או מתרחצים עימו. עם זאת, לעיתים ישנו חשש שקוסמטיקה בריאה יותר באה על חשבון האיכות. בכדי לבדוק להכריע בעניין, בדקנו סדרה של מוצרים מבית המותג האורגני "Lavido" ונוכחנו לדעת שלא צריך לבחור בין איכות לבריאות

 

טעות נפוצה בקרב רבים אשר מקפידים להכניס לגופם אך ורק מזון בריא או אורגני, היא לחשוב שניתן להסתפק בכך. בפועל, ידוע כיום שהזנת הגוף אינה מסתכמת במזון אלא כוללת בתוכה גם חומרי טיפוח למיניהם, שכן החומרים המזיקים נספגים לא רק דרך הקיבה – אלא גם באמצעות העור.
עם זאת, לעיתים קיים חשש לעבור לקוסמטיקה אורגנית, בין היתר בעקבות חשש לירידה באיכות המוצר עקב שימוש בחומרים טבעיים ואורגניים בלבד. מובן שהחשש הוא פסיכולוגי בלבד, שכן בדיוק כפי שמזון אורגני לא נופל בטעמו ממזון רגיל, אין הדבר שונה כשמדובר בקוסמטיקה.

שמן זית – לא רק לבישול

החלטנו לבחון את סדרת המוצרים של המותג האורגני "Lavido", שקיבל לאחרונה תן תקן טבעוני לחלק ניכר ממוצריו. כמובן שמלבד תו התקן הטבעוני, החברה אינה עורכת ניסויים בבעלי חיים. המוצרים שבדקנו הם: שמפו לשיער על בסיס שמן זית, סרפד, ארז ומנטה, סבון פילינג לגוף בריח פטשולי וניל וקרם לחות מסדרת שמן זרעי נר הלילה.
נתחיל מלמעלה: השמפו היה מצוין ומרענן מאוד. לא עוד ריח תעשייתי ומוגזם של בישום, אלא ריחות טבעיים של עלים שהעניקו למקלחת תחושה נהדרת וריחות של יער פראי. מבחינת טיב ההשפעה על השיער, לא הרגשנו בשינוי משמעותי לכאן או לכאן, אבל בשורה התחתונה השמפו בהחלט מומלץ ומרענן מאוד ביחס למוצרים דומים שניסינו בעבר. מי שדווקא איכזב מעט היה פילינג הגוף, שמרקמו היה היה מצוין אבל ריחו הזכיר לנו מוצרים שנמכרים גם ברשתות הפארם הגדולות, וזה לא בדיוק מה שחיפשנו כשפנינו לנישת הטיפוח הטבעי.
קרם הפנים לעומת זאת היה מצוין, נספג היטב בעור והעניק תחושה מרעננת ולא דביקה כלל. הריח עדין ולפי הכתוב על האריזה הקרם מכיל חומרים פעילים (ביניהם אומגה 6) אשר מיטיבים עם העור ואף פועלים כנוגדי חמצון.

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?