יופי נטול אכזריות בקלי קלות

1

רכישה של קוסמטיקה טבעונית איננה דבר כל כך פשוט למי שאינו מתמצא בתחום. בכדי לעזור לכם בפעם הבאה שתהיו בסופר פארם או תתלבטו אם להזמין מוצר מסוים באינטרנט, הכנו לכם את המדריך המקוצר לקוסמטיקה טבעונית וכמובן גם נטולת ניסויים בבעלי חיים

 

רכישת מוצרי קוסמטיקה טבעונים ונטולי אכזריות איננה דבר פשוט למי שאינו מתמצא בכך. פעמים רבות החיפוש מסתכל ובסופו של דבר פשוט רוכשים שוב את אותו מוצר מוכר פשוט משום שאין לנו מושג האם יש חלופות אחרות שמתאימות לאורח החיים הטבעוני.
כשמדברים על קוסמטיקה נטולת אכזריות, חשוב לשים לב כי ישנם מי שמתייחסים למונח כקוסמטיקה שלא נוסתה על בעלי חיים, אולם זו בהחלט עלולה להכיל רכיבים מן החי. מנגד, מי שמנהל אורח חיים טבעוני בדרך כלל לא מסתפק בכך ומקפיד על רכישת מוצרים שלא נוסו על בעלי חיים וכמו כן לא מכילים רכיבים מן החי.
לצערנו, מרבית מוצרי הקוסמטיקה אינם מסומנים כטבעונים גם אם כאלו, כך שהחיפוש אינו פשוט לפעמים. למזלנו, אל סבג, בעלת בלוג הטיפוח הטבעוני Elle beauty, שמחה לשתף אותנו ברשימת רכיבים מן החי אשר נפוצים במוצרי קוסמטיקה. לכן, כשאינכם בטוחים מה מכיל התכשיר שמולכם – נסו לבדוק ראשית האם יש בו אחד מן הרכיבים הללו:
Beeswax-cera alba, Lanolin, Caramin, CI 75170/Natural pearl essence, Shellac, Hyaluronic Acid (Ha), Silk amino acid, Collagen, Glycerin Glycerine, Guanine (aka CI 75170), Keratin, Squalane, Ambergris, Amniotic fluid, Anchovy, Angora, Arachidonic acid, Aspic, Astrakhan, Bee pollen, Bone/Bonemeal, Bone char(coal)/Boneblack, Bristle.
בנוסף, אם עדיין קיים ספק בנוגע לרכיבי המוצר, ניתן לבדוק באתר Vegan Peace, המכיל פירוט בנוגע למגוון נרחב מאוד של רכיבים קוסמטיים ומקטלג אותם לפי קריטריונים של טבעונות וניסויים בבעלי חיים.

lipstick-478756_640

אילו מותגים לא מנסים?

בנוסף לסוגיית הרכיבים מן החי, חשוב כמובן לשים לב שהמוצר הנרכש לא נוסה על בעלי חיים. סבג ממליצה על מגוון רחב של מותגים טבעונים שלא עורכים ניסויים בבעלי חיים, חלקם מהארץ וחלקם בהזמנה מחו"ל: קרליין, ג'ייד, מינרלז, מינרז (שני המותגים הללו הם מינרליים וגם מותגי כחול-לבן), אהבה, Alima Pure (מותג מינרלי), E.L.F (מותג עממי), Gerard Cosmetics, DeVita, Emani Minerals, Mehron (מותג איפור אפקטים מקצועי, יכול להתאים גם לחובבי איכות גבוהה במיוחד), Pacifica (איכות גבוהה), Eco love (טיפוח גוף ושיער באיכות גבוהה. ניתן להשיג ב"עדן טבע מרקט", "ניצת הדובדבן" ועוד).
כמובן שישנם מותגים רבים נוספים, אולם אלו שנסקרו לעיל נפוצים יותר בארץ ובהזמנה באינטרנט. בכל מקרה, אם יש ספק נוסף אפשר תמיד להתייעץ בקבוצת הפייסבוק "יפות ללא אכזריות", או להוריד את האפליקצייה "בוחרים ביופי" של האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים.

 

המידע בכתבה באדיבות אל סבג, בעלת בלוג הטיפוח הטבעוני Elle beauty

שיתוף ברשתות חברתיות