למה לשחק עם אחד ולאכול את האחר?

0

בכל שנה, בתאריך ה-2 לאוקטובר, מצוין יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים. מדוע נחוץ יום כזה, וכיצד ניתן להשתמש בו בכדי לעשות הסברה טבעונית ולהגביר את המודעות לסבלם של בעלי החיים במשקים, בקרב מכרים שאינם טבעונים?

 

כמו בכל שנה, גם השנה יצוין ב-2 לאוקטובר יום ההזדהות הבינלאומי עם בעלי החיים במשקים. בארץ, זו כבר מסורת רבת שנים שעם ציונו של יום זה, מדי שנה נערך גם מיצג החושף את ההמון לסבלם של בעלי החיים במשקים. השנה תיערך ביום שבת (3.10) צעדה למען בעלי החיים. הצעדה תצא בשעה 20:00 מגן מאיר בתל אביב, לאורך רחוב קינג ג'ורג' ועד לכיכר מסריק, משם ימשיכו הצועדים לכיכר רבין, שם גם יתקיים האירוע המרכזי של הערב.

מה עומד מאחורי "יום ההזדהות"?

מרבית הטבעונים סבורים (ובצדק), שבכל יום חשוב לזכור את העובדה שבעלי החיים במשקים עוברים התעללות מתמשכת. ובכל זאת, היתרון בקיום של יום ספציפי טמון בעיקר הכוח המספרי: מאחר ופעילים למען שחרור בעלי חיים מציינים את המועד באותו היום, ורבים אף יגיעו למצעד, הרי שישנו כוח מספרי שלא ניתן להתעלם ממנו, כאשר עשרות אלפי, ובתקווה שיום אחד אף מאות אלפי פעילים, מעבירים מסר ברור: די לסבלם של בעלי החיים.
בעמוד האירוע הרשמי בפייסבוק, הסבירו מארגני המצעד את החשיבות הטמונה בקיומו מדי שנה: "בחברה המתייחסת לבעלי חיים כאל חפצים דוממים, התעללות בהם מתרחשת בכל מקום וכל הזמן. כמעט כל אחד מאתנו מעורב בה – באופן אישי או בשלט רחוק, באופן אקטיבי או בעצימת עיניים… שלא כמו במאבקים צודקים אחרים בהיסטוריה ובהווה, בעלי החיים אינם יכולים להגן על עצמם וכך הם נותרים חשופים לפגיעה בלתי פוסקת – גדולה ככל שתהיה, אכזרית ככל שתהיה. הגיע הזמן לשים לזה סוף…
"מקולם של בעלי החיים כבר לא ניתן להתעלם – ברשת, בטלוויזיה, בעיתונים ואף בכנסת. התנועה לקידום זכויות בעלי חיים מכפילה את כוחה מדי שנה ומצרפת לשורותיה פעילים רבים. למרות כל אלו, בעלי החיים עדיין חיים בתופת יומיומית. הם נכלאים, נחתכים, מורעבים ומומתים כלאחר יד. הם עוברים כל צורה של התעמרות ואכזריות שאפשר לעלות על הדעת. לכן השנה אנו מצביעים במספרים, ומגיעים במלוא עוצמתנו לצעוד למען אלו שקולם מושתק מדי יום. אנו מאמינים כי נוכל להגיע לעשרת אלפים צועדים, עשרת אלפים איש שפקחו את העיניים, שיוכיחו שאנו לא מוכנים להשלים עם הסדר הקיים, שאנו לא נפסיק לפעול עד שהסבל ייפסק".

שיתוף ברשתות חברתיות

מה דעתך?